NASZE PRZEDSZKOLE TO PLACÓWKA Z PASJĄ WE WSZYSTKICH
OBSZARACH EDUKACYJNYCHnDOSTOSOWANYCH INDYWIDUALNIE DLA KAŻDEGO DZIECKA

MAŁE GRUPY GWARANTUJĄ SUKCES WSZELKICH ODDZIAŁYWAŃ

W ramach czesnego zapewniamy

Mając na uwadze wszechstronny rozwój dziecka w ramach podstawowej oferty edukacyjnej wykorzystujemy programy, które są zgodne z nową „Podstawą programową”
– Program wychowania przedszkolnego „Dziecko w swoim Żywiole” Anna Pawłowska-Niedbała, Dorota Kucharska, Justyna Święcicka, Ewelina Wilkos, wyd. Nowa Era.

– Program Edukacji Matematycznej- Dziecięca Matematyka autorstwa E. Gruszczyk-Kolczyńskiej
– Program Edukacji Polonistycznej – „Odimienna Nauka Czytania” I. Majchrzak

• Profesjonalną opiekę pedagogiczną przez  10 godzin dziennie. Przedszkole czynne od 07:00 – 17:00.

• Zajęcia rytmiczno – muzyczne

• Zumba
    • Fitness terapeutyczny
    • Szachy
    • Sensoplastyka
    • Przedszkoliada
    • Doświadczenia
    • Zajęcia warsztatowe  dla rodziców i dzieci
    • Zajęcia otwarte dla rodziców
    • zajęcia z j. angielskiego
    • zajęcia gimnastyczne  i zabawy ruchowe (w ramach zajęć grupowych)
    • zajęcia plastyczne i ogólno artystyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych i materiałów
    • zajęcia z książką (codzienne czytanie dzieciom bajek) – akcja „Cała Polska czyta dzieciom”
    • spotkania z teatrem – spektakle organizowane z udziałem teatrów z kraju
    • teczka przedszkolaka z pracami dzieci

• wspólne obchodzenie świąt i różnych uroczystości
  • Współpraca ze środowiskiem lokalnym

Nasze codzienne zajęcia

• Program edukacyjno – wychowawczy w naszym przedszkolu jest realizowany zgodnie z wytycznymi z podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
    • Aby w pełni realizować proces dydaktyczno – wychowawczy z korzyścią dla rozwoju naszych wychowanków, korzystamy z programów edukacyjnych dopuszczonych i pozytywnie zaopiniowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
    • W Przedszkolu realizujemy alternatywne metody edukacyjne w zależności od potrzeb edukacyjnych dzieci.

Dodatkowo w tym celu wykorzystujemy

• elementy ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne
  • elementy metody Marii Montessori
  • elementy pedagogiki zabawy „Klanza”
  • elementy metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz
  • elementy metody kinezjologii edukacyjnej
  • autorskie programy edukacyjno-wychowawcze opracowane przez nauczycieli przedszkola.

W ofercie naszego przedszkola znajdziesz także:

• zajęcia logopedyczne: grupowe i indywidualne
  • zajęcia artystyczne z elementami teatrzyku dziecięcego
  • elementy muzykoterapii
  • klubik małych artystów
  • improwizację taneczną
  • zajęcia umuzykalniające z rytmiką
  • warsztaty z psychologiem dla dzieci i rodziców
  • religię dla chętnych
  • zajęcia na basenie – zabawy w wodzie dla 4-5 latków
  • zajęcia korekcyjno – kompensacyjne
  • W naszej pracy dydaktyczno-wychowawczej dużą wagę przywiązujemy do tego, aby zajęcia we wszystkich grupach rozwijały wyobraźnię, pomysłowość i kreatywność. Dzięki temu nasze przedszkolaki stają się bardziej samodzielne, zdobywają umiejętności radzenia sobie w najróżniejszych sytuacjach, wykazują własną inicjatywę.

Pragniemy aby poprzez naukę i zabawę w akademii maluchy otworzyły się na otaczający świat, umiały dokonywać samodzielnych wyborów, rozwinęły sprawność i radość odkrywania tego co nowe i nieznane oraz zdobyły umiejętność samodzielnej nauki.

Imprezy okolicznościowe w przedszkolu

• Ognisko Integracyjne