Zasady przedszkola

W ramach tak zwanej wyprawki przedszkolaka prosimy o wyposażenie dziecka – dostarczenie do przedszkola:

•    butów na zmianę na rzepy
•    ubrania na zmianę w podpisanym worku/torbie
•    pidżamy (jeśli dziecko leżakuje)
•    pieluch jednorazowych (jeśli dziecko używa, podpisane opakowanie)
•    szczoteczki do zębów i kubeczka
•    pasty do zębów
•    szczotka do włosów – (jeśli dziewczynka ma długie włosy)

LATEM: Chusteczka, czapka, krem z filtrm

ZIMĄ: spodnie do zabaw na śniegu, zapasowe rękawiczki, tłusty krem

Podczas złych warunków pogodowych (silny wiatr, deszcz, padający śnieg, mróz nie wychodzimy na zajęcia do ogrodu).

W przypadku alergii pokarmowych Dziecka obowiązkiem rodzica jest dostarczenie do Przedszkola listy produktów uczulających.

Obowiązkiem przedszkola jest przestrzeganie diety dzieci alergicznych.

Prosimy nie przyprowadzać do Przedszkola dzieci, które są w trakcie leczenia antybiotykowego lub maja objawy choroby (nie dotyczy kataru, czy kaszlu alergicznego).

W przedszkolu nie podajemy dzieciom żadnych leków. Jedynie za pisemnym upoważnieniem rodziców możemy podać witaminy, preparaty uodparniające, oraz leki na alergię.

Obowiązkiem Przedszkola jest natychmiastowe zawiadomienie rodziców o sytuacji, w której dziecko źle się czuje, zaczyna gorączkować, ma objawy przeziębienia.

Rodzice w takiej sytuacji maja obowiązek wcześniejszego odebrania Dziecka z Przedszkola.